Весенний нерестовый запрет по Киевской обл. 2012

index

ГОЛОВНЕ ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ, ВИКОРИСТАННЯ

І ВІДТВОРЕННЯ ВОДНИХ ЖИВИХ РЕСУРСІВ ТА РЕГУЛЮВАННЯ РИБАЛЬСТВА У МІСТІ КИЄВІ ТА КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

НАКАЗ
21 березня 2012 року
м. Київ № 52

Про заходи з забезпечення охорони водних біоресурсів у період нересту
З метою охорони водних біоресурсів у період їх природного відтворення в рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Головному держуправлінню, та на виконання вимог Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об’єктах України, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 18.03.1999 р. № 33, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25.05.1999 р. за № 326/3619, і Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.03.1999 № 19, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28.03.1999 р. за № 269/3562, та висновків Інституту рибного господарства НААН України від 19.03.2012 № 48-03/12, а також керуючись наданими повноваженнями НАКАЗУЮ:
1. Встановити терміни заборони на лов (добування) риби у весняно-літній період їхнього природного відтворення (нересту) в 2012 році на водоймах в зоні контролю Головного держуправління:
на Київському та Канівському водосховищах із затоками і протоками, включаючи зону підтоплення, — з 1 квітня по 9 червня (включно);
на озерах і водосховищах зарегульованих річок, що впадають у Київське
та Канівське водосховища, — з 1 квітня по 9 червня (включно);
на незарегульованих річках, що впадають у Київське та Канівське водосховища
— з 1 квітня по 20 травня (включно);
у новостворених водних об’єктах, а також у придатковій системі річок та інших водних об’єктів, — з 1 квітня по 20 травня (включно).

2. Встановити терміни заборони на лов (добування) раків в весняно-літній період виношування ними ікри, личинок першої і другої линьок в 2012 році, — з 1 квітня по 13 червня і з 15 липня по 1 вересня.

3. У терміни заборони на лов (добування) водних біоресурсів (пункт 1,2) на рибогосподарських водоймах забороняється:
1) використання плавзасобів на визначених місцях нересту (крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів);
2) проведення днопоглиблювальних, вибухових та інших робіт, добування будівельних матеріалів у місцях нересту риби;
3) проведення змагань із спортивного рибальства у визначених місцях нересту;
4) проведення підводного полювання.

4. Місцями (нерестилищами), на яких забороняється лов (добування) водних біоресурсів, визначити:
1) по Київському водосховищу:
лівобережна ділянка водосховища із затоками і протоками: від адміністративної межі Чернігівської області ( Турбаза «Перлина») вниз за течією до початку захисної дамби водосховища (с. Лебедівка);
правобережна ділянка водосховища із затоками і протоками: по р. Дніпро
від кордону з державою Білорусь (урочище «Сомівка») вниз за течією до греблі Київської ГЕС.

2) по Канівському водосховищу:
лівобережна ділянка водосховища із затоками і протоками: від забороненої зони греблі Київської ГЕС (включаючи затоку Погребська старуха р. Десна) до урочища Бобровня (район Московського мосту м. Києва) та від 3 (третього) шлюзу дренажного каналу, вниз за течією до адміністративної межі з Черкаською областю (с. Хоцьки) ", виключаючи ділянки водосховища:
— дренажний канал Київського водосховища;
— протока «Річище»;
— в межах Державного полігону (с. Дівички) між урочищем «Борова долина» до урочища «Вільхове» виключаючи затоки;
— в межах м. Переяслав-Хмельницький від клубу Юних моряків до рятувальної станції;
— від входу в урочище «Куряче горло» до південної околиці с. Циблі.
3) по річках і водотоках (в межах Київської області з заплавними озерами, затоками і протоками):
річки – Альта, Броварка, Гнила Оржиця, Дніпро, Здвиж, Ірпінь, Красна, Недра, Прип'ять, Перевод, Супій, Тетерів, Трубіж, Уж, дренажний канал Канівського водосховища в районі м. Переяслав — Хмельницький, річка Десна від кордону з Чернігівською областю по лівому і правому березі з затоками, протоками до водної межі Канівського водосховища (затока Погребська Старуха), річка Рось від насосної станції с. М. Сквирка до пам’ятника Ступичу, с. Городище Білоцерківського району.
4) Водосховища по р. Рось:
Щербаківське водосховище: верхів’я водосховища в межах гранітного кар’єру;
Володарське водосховище: верхів’я водосховища та по правому березі водосховища в межах лісового масиву;
Косівське водосховище: верхів’я водосховища в районі с. Погреби та по лівому березі водосховища в межах лісового масиву;
Дибенецьке водосховище;
5) Водосховища по р. Роставиця:
Глибичанське водосховище: по правому березі від мосту с. Трушки до урочища "Затоки” включно та від мосту с. Трушки до греблі с. Матюші.

5. На період заборони (пункт 1) дозволити любительський і спортивний лов до 3 (трьох) кг риби однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берегової смуги водойм і річок, які входять в межі населених пунктів, та поза нерестовищами.

6. Топоровському О.А., начальнику іхтіологічного відділу, спільно
з начальниками рибоохоронних підрозділів:
1) вжити заходів щодо зняття користувачами знарядь лову з промислу з послідуючим їх опломбуванням та відведення плавзасобів користувачів до місць базування для відстою.
Про результати вжитих заходів доповісти до 15 квітня 2012 року;
2) спільно з науково-дослідними установами та рибогосподарськими підприємствами організувати іхтіологічні спостереження за ходом нересту риби
та провести збір іхтіологічного матеріалу (Відповідповідальний начальник іхтіологічного відділу Топоровський О. А.);
3) керівникам рибоохоронних підрозділів через засоби масової інформації забезпечити оповіщення населення та зацікавлених підприємств, установ і організацій та інших юридичних і фізичних осіб про терміни заборони на лов (добування) риби в весняно-літній період їхнього природного відтворення (нересту) в 2012 році (Відповідальний старший держінспектор Каленченко І. В.);
4) посилити контроль за роботою водозабірних споруд, що здійснюють забір води із рибогосподарських водойм, та обладнання їх ефективними рибозахисними пристроями (Відповідальний начальник іхтіологічного відділу Топоровський О. А.);
5) посилити охорону водойм, особливо нерестовищ і шляхів підходу до них плідників риб. Залучити до охорони водойм користувачів, громадськість, підприємства, установи, організації (Відповідальні керівники рибоохоронних підрозділів);

Осіб, які порушують правила заборони лову риби у нерестовий період, притягувати до відповідальності згідно чинного законодавства.
Щодекадно доповідати про хід нересту та подавати відповідну інформацію за належністю (Начальник іхтіологічного відділу Топоровський О. А. та керівники рибоохоронних підрозділів).

7. Наказ довести до працівників Головного держуправління в частині, що їх стосується, а до зацікавлених юридичних та фізичних осіб за їх запитом і шляхом розміщення в засобах масової інформації та в мережі Інтернет (Відповідальний старший держінспектор Каленченко І. В.).

8. Контроль виконання наказу залишаю за собою.

Голова комісії з припинення
Головного держуправління О. М. Квасильчук

Вы можете Написать ответ, или обратная с Вашего собственного сайта.

Оставить комментарий